FAQ – najczęściej zadawane pytania

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Ile kosztuje strona www? Jakie są widełki dla strony internetowej?

Odpowiedź jest bardzo prosta i prawdopodobnie ją znasz. Brzmi ona „to zależy”. Tak, naprawdę nie wiemy czy Klient ma na myśli stronę z 5 podstronami, czy też rozbudowany serwis z czasami ładowania rzędu kilkuset milisekund. Ciężko jest więc określić kwotę nie wiedząc, jaki ma być produkt.

Doświadczenie mówi nam, że przeciętna strona internetowa kosztuje około 2800zł, jest to kwota pozwalająca nam stworzyć coś naprawdę fajnego, z czego każdy będzie zadowolony. Oczywiście, tak jak pisaliśmy powyżej, wszystko to jest orientacyjne i potrzebuje gruntownej wyceny.

W jakich technologiach robimy strony / sklepy internetowe?

W przypadku stron internetowych, korzystamy z WordPress’a. Jest to najlepsze rozwiązanie – każdy może zająć się edycją, nie ma tu niczego, co nie jest deweloperom znane. Nie jesteśmy zwolennikami wszelkiego rodzaju builderów, które spowalniają całą stronę, z każdą aktualizacją diametralnie się zmieniają oraz ograniczają możliwości edycji (Divi / Elementor / WP Bakery).

W przypadku sklepów internetowych tworzymy wyłącznie z WooCommerce i nikt raczej nie namówi nas na Prestę. To dlatego, że wiemy jak wygląda użeranie się z tym systemem czy też tworzenie integracji np. z Subiektem.

Dlaczego tak drogo?

W naszej firmie przedkładamy jakość produktu ponad wszystko. Jeżeli więc szukasz firmy, która za zaniżoną stawkę skopiuje szablon z internetu, zmieni tam kolory i wklei inne treści, to być może szukasz kogoś innego?

Oferujemy jedynie produkty, które są w 100% edytowalne, responsywne i nie sprawiają problemów w przyszłośći, a raczej napawają dumą. Tak naprawdę porządnie wykonana strona internetowa (a my oferujemy tylko takie!) pozwala zaoszczędzić i zarobić. Zaoszczędzić na zredukowanej ilości zleceń na zamianę / poprawę czegoś, a zarobić na efektach strategii marketingowej.

Czy mogę sam edytować stronę internetową? Co mogę zmienić na stronie, a o co muszę prosić?

Jeżeli tylko zgodzisz się z nami współpracować – zadbamy o to, abyś nie musiał prosić się o nic. Kiedy poznamy, na czym Ci zależy w edycji strony internetowej – przygotujemy dla Ciebie dedykowany poradnik, w którym każdą opcję opiszemy i wskażemy palcem.

Dzięki naszym rozwiązaniom Klient jest w stanie samodzielnie edytować treści na stronie. Nie jest problemem zmiana obrazka, dodanie slajdu czy korekta treści. Nasze projekty Premium są przygotowane pod elastyczną treść, gdzie Klient może wybrać z gotowych sekcji, edytować je oraz dowolnie zmieniać kolejność.

Nowy numer telefonu? Nic prostszego – zmieniasz jedno pole, a na całej stronie numer się aktualizuje automatycznie.

Robimy wszystko, aby sami mieć więcej czasu na „poważniejsze sprawy”, a powdrożeniowo zajmujemy się głównie gruntowymi zmianami. Oczywiście Klient może prosić nas o zmiany mimo wszystko, być może sam nie ma na to czasu.

Czy moja strona będzie aktualizowana na bieżąco

Strony internetowe nie zawsze są w pełni zautomatyzowane, często po to aby móc przetestować aktualizacje i odpowiednio się przygotować. Tak jest w przypadku aktualizacji WordPressa oraz jego wtyczek. Jeżeli któraś wtyczka jest przestarzała lub system nie jest w najnowszej wersji strona www może być coraz bardziej narażona na atak przez niezaktualizowaną lukę w kodzie.

Klient może sam dokonywać aktualizacji, jednak nigdy nie jest pewien, że nowa wersja oprogramowania nie zepsuje czegoś na istniejącej stronie! Dlatego w trosce o to wprowadziliśmy usługę, na mocy której wszystkie aktualizacje wykonujemy my. Wtedy to my odpowiadamy za to, że wszystko zawsze wygląda tak, jak było poprzednio i żadna wadliwa aktualizacja nie wedrze się w pliki projektu. Wycena usługi jest indywidualna.

Ile kosztuje rozbudowa strony

Rozbudowa strony to dość obszerne określenie, i tak jak do tematu ceny strony nie możemy podejść ogólnikowo, tak i rozbudowa wymaga chwili zastanowienia.

Dodanie / edycja / poprawa czegoś posprzedażowo

(Niewielkie zmiany) Dodanie / edycja / poprawa czegoś posprzedażowo -> rozliczamy się godzinowo.

Większe zmiany na stronie internetowej

Przebudowa / większe zmiany na stronie -> podchodzimy do rozliczania fair i proponujemy wycenę indywidualną takiej usługi, która wyjdzie na pewno optymalniej niż „godzinówka”.

Czy można dodać responsywność do obecnej strony?

Przystosowanie istniejącej strony internetowej do urządzeń mobilnych zazwyczaj jest możliwe, jednak czasami „plecy techniczne” strony wyglądają tak dramatycznie, że dużo bardziej optymalnie będzie po prostu zrobić stronę od zera.

W większości przypadków strony nieposiadające wersji responsywnej są przestarzałe, a ruszanie istniejącego kodu powoduje sypanie się całej strony, wtedy właśnie proponujemy przebudowę strony.

Nowa strona jest w takim przypadku najlepszym pomysłem, ponieważ projekt zyska na wyglądzie, szybkości wczytywania, będzie wyposażony w łatwy w obsłudze CMS (dzięki czemu treści będą edytowalne), a ponadto wypadnie świetnie na urządzeniach mobilnych.

Moja strona ładuje się zbyt długo – co można zrobić?

Jesteśmy specami od optymalizacji technicznej stron www, jednak czasami w projektach są bariery nie do przejścia. Jeżeli na stronie występują komplikacje, to zdecydowanie lepiej ją całkowicie przeprojektować. Do wyceny optymalizacji za każdym razem podchodzimy indywidualnie.

Jak wygląda pomoc techniczna po zamówieniu strony?

Wystarczy zadzwonić, w zależności od problemu wybieramy optymalne rozwiązanie, które po konsultacji z klientem wyceniamy. Jeżeli wszystko jest ustalone, bierzmy się za robotę. Dodatkowo zawsze służymy radą.

Gdzie będzie hostowana strona?

Strona może być hostowana gdziekolwiek. My jednak polecamy nasz hosting, ponieważ jest on przystosowany do szybkości stron i bezpieczeństwa.

Korzystamy z dedykowanej infrastruktury, co sprawia, że nasze serwery są najlepszym rozwiązaniem dla hostingu stron. Najlepiej widać to przy wdrożeniu na serwer Klienta, gdzie strona tak „super szybko” się już nie ładuje, bo ogranicza ją serwer.

Nasze serwery nie posiadają limitów, więc strona będzie się wczytywać najszybciej jak to możliwe.

Dlaczego żaden klient tego nie czyta?

Dobre pytanie – jeżeli znalazłeś się w tym miejscu i rzeczywiście przeczytałeś nasz FAQ – zadzwoń i przekaż nam tajne hasło „TETRIANDOCH”, a znajdziemy dla Ciebie odpowiedni rabat 🙂

Darmowa wycena

W czym możemy ci pomóc?

Copyright 2019 - 2020 © Rekurencja.com - Wszelkie prawa zastrzeżone

Powyższa treść nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i stanowi jedynie zaproszenie do rozmów i przeprowadzenia wyceny. Wszystkie podane kwoty są wartościami netto.